Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Pamięć i tożsamość”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy walczących przeciwko podporządkowaniu Polski Związkowi Radzieckiemu po II wojnie światowej.

Ważną rolą przedszkola w kształtowaniu postaw patriotycznych jest dostarczanie wiedzy o najbliższym otoczeniu. Dlatego my nauczyciele  dokładamy wszelkich  starań, aby sygnalizować dzieciom ważne wydarzenia, pobudzać do obserwacji i poznawania świata.

Z okazji Narodowego  Dnia  Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” dzieci z grupy Wiewióreczki  tego dnia uświadomiły sobie kim są , jak nazywa się ich kraj i jakie są ich  korzenie.  Dzień ten był również  okazją, aby przedstawić dzieciom odwagę i bohaterstwo naszych przodków. Z wielkim zainteresowaniem małe przedszkolaki   słuchały wiadomości historycznych przekazywanych przez nauczycielki , zadając również nurtujące ich pytania.    W podziękowaniu za  wolną Polskę zaśpiewały hymn i patriotyczną piosenkę  oraz zapaliły znicz składając hołd  pamięci poległych żołnierzy  przy kamieniu usytuowanym przed przedszkolem  a poświęconym patriocie  Józefowi  Kuśtroń.

Jolant Dzik i Iwona Osiecka