„Moja Mała Ojczyzna- Moje Miasto”

Realizacja projektu E-Twinning „Moja mała ojczyzna- Moje miasto” w grupie „Misie”

„Moja Mała Ojczyzna- Moje Miasto” w trakcie realizacji projektu E-Twinning dzieci 3-letnie z grupy ” Misie” poznawały nasze miasto poprzez wspólne tworzenie gazetki z obrazków i pocztówek przyniesionych z domu. Rozpoznawały i nazywały zabytki naszego miasta oraz znane okolice. Gazetka cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród maluchów. Zdobyte wiadomości na temat naszego miasta były inspiracją do wykonania prac plastycznych na temat „Ja i Moje miasto”. Było to nie lada wyzwanie dla naszych maluchów. Wszyscy poradzili sobie doskonale i wśród budowli naszego miasta narysowali siebie i swoją rodzinę. „Moje miasto- mój dom” to kolejny temat zabaw konstrukcyjnych, podczas których „Misie” budowały z klocków nasze miasto. W grupach powstały budowle , o których przedszkolaki wszystkim opowiadały. Wspaniałym podsumowaniem projektu było spotkanie z panią z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej, podczas którego dzieci poznały baśnie i legendy  z naszego regionu wsparte  prezentacjami multimedialnymi. Były to Legenda o Łynie, o Babach Kamiennych oraz o jeziorze wielichowskim .