„Misiowy wolontariat” w grupie „Krasnoludki”

W ramach projektu edukacyjnego „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” nasze przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” realizowały moduł „Misiowy wolontariat” i uczestniczyły w wielu działaniach na rzecz pomocy innym. W ten sposób nasze przedszkolaki nabywały kompetencji społecznych i obywatelskich. Dzieci poznały ideę wolontariatu, poznały wiele bajek i wierszyków traktujących o wartości dobra i wzajemnej pomocy. Poprzez poznane utwory nasze Krasnoludki dowiedziały się, że satysfakcja z ofiarowania komuś uśmiechu jest największym podziękowaniem i nagrodą za wykonaną pracę. Razem z grupowym misiem dzieci uczyły się wrażliwości społecznej oraz pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat. Wspólnie braliśmy udział w działaniach na rzecz innych, m.in. zbieraliśmy plastikowe nakrętki, karmę dla kotów ze schroniska, braliśmy udział w akcji „Góra Grosza”, w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w akcji Paczka dla Rodaka oraz w ekologicznej zbiórce starych firan. Bardzo dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w realizację działań.