,,Misie” rozwijają zainteresowania czytelnicze.

,,Misie” poznają  bajki, rozwijają zainteresowania czytelnicze.

Dzieci z grupy ,,Misie”   poszerzały zainteresowania czytelnicze  po przez systematyczne comiesięczne spotkania z panią Danusią  z biblioteki  przy ulicy Witosa, pani Danusia odwiedzała dzieci w przedszkolu czytając bajki , dzieci odwiedzały bibliotekę słuchając tam bajek, oglądając wybrane książeczki, rozwiązywały zagadki o postaciach bajkowych, wypożyczały książki z bajkami, które  pani głośno czytała w przedszkolu. Do czytania dzieciom bajek zapraszaliśmy rodziców i babcie przedszkolaków.   Dnia 26.05.2017   dzieci odwiedziła pani Ewelina Cichocka z córką Niną i przeczytała dzieciom bajkę                          pt: ,,Zaczarowana fontanna”  po bajce wszyscy wesoło się bawili chustą animacyjną, 30.05.2017 przedszkolaki z bajką odwiedziła pani Beata Butwiło  z córką Dominiką  zaprezentowała bajkę o Misi Marysi, bajka bardzo się dzieciom podobała. W czasie zabaw w kąciku teatralnym  dzieci miały możliwość wymyślania swoich własnych bajek przy pomocy wybranych pacynek. Poprzez te działania dzieci chętniej sięgają  po książeczki  w kąciku książek, wypowiadają się na ich temat, wzbogacają swoje wiadomości i zainteresowania .