Mikołaj w przedszkolu…

Egzamin na pomocnika  św. Mikołaja czyli Mikołajki w Przedszkolu  Publicznym nr 2

Przygotowania do tego radosnego święta  trwały od początki tygodnia w holu na tablicy pojawiła się kartka z Kalendarza dużego formatu z napisem –                            6 – grudnia imieniny……… Każdego dnia wpisywano jedną sylabę, tak aby na koniec można było odczytać całe imię solenizanta, Obok daty list do dzieci, ozdobne pudełka na serduszka z dobrymi uczynkami jako prezent dla                         św. Mikołaja. Serduszka dzieci wykonywały w domu i przedszkolu, w przygotowania włączona została więc  cała społeczność przedszkolna.                            6  grudnia  dzieci do samego rana oczekiwały przyjścia oczekiwanego gościa. Na początku pojawili się  pomocnicy solenizanta w rolę, których wcielili się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Uczniowskiego Szkolnego Klubu Wolontariatu pod opieką pani  Natalii Osypowycz, którzy poprzez liczne konkursy: przechodzenia przez okno, przeciskania się przez komin, szybkiego przekazywania prezentów z rąk do rąk,  przechodzenia przez zaspy śnieżne, mogli zdobyć umiejętności dzięki, którym będą mogli wesprzeć św. Mikołaja w jego pracy. Każdy przedszkolak wszystkie zadania wykonał znakomicie. Dzieci śpiewając  piosenki o św. Mikołaju oczekiwały  i nasłuchiwały i  wtedy  Wreszcie … Przyjechał!! – PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! To był naprawdę niezwykły gość, który otrzymał od dzieci  pudełko prezent z serduszkami ,,dobrymi uczynkami” opowiedział przedszkolakom jakimi środkami lokomocji podróżował, były wspólne tańce, śpiewanie piosenek  i rozmowy . Na zakończenie każde dziecko otrzymało certyfikat Małego Pomocnika św. Mikołaja i słodką niespodziankę. Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków i uwrażliwi  ich na potrzeby innych ,,Aby dobro otrzymywać, trzeba dobro dawać”.

Krystyna Sekita