Mikołajkowe czytanie

7 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się ? Mikołajkowe czytanie? którego organizatorem jest Oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej a współorganizatorem Przedszkole Publiczne nr 2 .

Było to podsumowanie VI edycji ?Mikołajkowego czytania?.

Celem imprezy jest zachęcenie rodziców i wychowawców do codziennego 20 minutowego głośnego czytania dzieciom, przekonując, że jest ono najlepszym sposobem wspólnego spędzania czasu i najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka, nabierającego nawyku sięgania po książki, a ogólne założenia to  kształtowanie zainteresowań czytelniczych dzieci przedszkolnych i zapewnienie im dostępu do książek.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: pan Starosta, który czytał dzieciom bajkę, pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla dzieci, panie Dyrektorki Bartoszyckich Przedszkoli oraz mali czytelnicy wraz z opiekunami.

Dzieci z grupy ? Pszczółki? przedstawiły część artystyczną bajkę pt. ? Spotkanie Bajek?,.

Piosenką , wierszem oraz głośnymi okrzykami przywołano Świętego Mikołaja, który przybył z workiem pełnym prezentów i zasiadł przy kominku.

Była wspólna zabawa z Mikołajem i nagrody książkowe dla dzieci, które wraz z rodzicami odwiedzają bibliotekę.