Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia, każdego roku, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie wszyscy  powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę. Warto też zastanowić się, jak pomóc Matce Naturze, aby ten wspólny dom był, piękny ,czysty i  zdrowy.

Z okazji tego ważnego święta w naszym przedszkolu we wszystkich  grupach wiekowych  odbyły się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie starszaków  z pojęciem „recykling” i istotę segregowania śmieci.

W każdej grupie dzieci  ustaliły Kodeks młodego Ekologa, dawały „drugie” życie przedmiotom , wykonywały prace plastyczne pod kierunkiem swoich nauczycielek, segregowały śmieci do właściwych pojemników oraz  słuchały opowiadań i oglądały filmy edukacyjne nt „ Jak dbano o środowisko dawniej a jak dziś”

Zwieńczeniem Dnia Ziemi w naszym przedszkolu  był teatrzyk pt „w Biurze Matki Natury” ww wykonaniu dzieci z grupy Wiewióreczki , który będzie zaprezentowany  szerszej publiczności  poprzez stronę internetową przedszkola.

Nasze dzieci  ucząc się  właściwych postaw ekologicznych  stają się małymi  strażnikami  przyrody  i są  dobrym przykładem dla innych  bo „czym skorupka za młodu nasiąknie…”