Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Ten baśniowy dzień także był obchodzony w naszym Przedszkolu. Każda z 7 grup uczciła ten szczególny dzień na różne sposoby. Oczywiście w tym dniu najważniejsze były dzieci i ich baśniowe stroje lub stroje ulubionych bohaterów bajkowych.  Dzieci odwiedziły bibliotekę, odgadywały zagadki, przebierały ryż od grochu i oczywiście duuuuużo tańczyły.