Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie ” Skrzaty”

5 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam w dzieciństwie. Chętne dzieci przebrały się w tym dniu za ulubioną postać z dowolnej bajki. Każde dziecko wypowiadało się na temat swojego stroju, jaką postacią z bajki jest. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Mini, Elzy, Strażaka Sama, Smerfetki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych pląsów. Wykonały również prace grafomotoryczne których bohaterami były ulubione postaci z bajek. Rozwiązywały zagadki związane z bajkami, bawiły się przy hitach bajecznej muzyki, układały puzzle z bohaterami bajek. Wykorzystaliśmy do zabawy chustę animacyjna, która była naszą baśniową krainą. Obejrzeliśmy bajkę „Calineczka”, a od naszej koleżanki z grupy dostaliśmy znaczki z bohaterami z bajek, każde dziecko mogło wybrać znaczek z ulubiona postacią z bajki. Dzień minął nam w cudownej bajkowej atmosferze i przyniósł wiele niezapomnianych miłych wrażeń.