Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek- w grupie „Pszczółki”.

5 listopad jest na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki odgrywają ważna rolę w życiu dziecka. Rozweselają, uczą, bawią i wychowują. Wprowadzają najmłodsze pokolenie w świat wartości , postaw. Przedszkolaki poprzez bajki uczą się rozróżniania dobra od zła. Poznają istotę przyjaźni, współczucia, pomocy. W tym dniu Pszczółki  zaczarowanym pociągiem udały się do Krainy Bajek. Pomagały Kopciuszkowi oddzielać groch od cieciorki, rozwiązywały bajkowe zagadki, układały puzzle. Ważnym elementem podróży była Wyspa Bajkowej Mody. Gdzie przedszkolaki prezentowały swoje bajowe stroje. Dzieci układały również sylabowe pociągi. W Krainie Bajkowego Tańca bawiły się przy swoich ulubionych muzycznych przebojach. Na koniec wspólnie rysowały Krainę Bajek. Było głośno, radośnie i wesoło. I okazało się, że wcale nie jest łatwo nie zapaść w sen mając do czynienia z „zatrutym jabłkiem” od macoch Śnieżki.

Małgorzata Michałowska- Kuźmowicz