Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie „Jeżyki”

„Jeżyki” po raz pierwszy włączyły się w obchody przypadającego piątego listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzień ten był okazją , aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. „”Jeżyki” wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki.. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Wykonały też prace plastyczne  na temat ulubionych bajek. Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.