Międzynarodowy Dzień Książki

,,Jeżyki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci również w bibliotece Klubu Wojskowego w Bartoszycach.

W kwietniu dzieci z grupy ,,Jeżyki” bardzo aktywnie obchodziły Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Najpierw wzięły udział w przedszkolnym spotkaniu z Małgorzatą Mycio należącą do Bartoszyckiej Grupy Literackiej ,,Barcja”. Potem wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym w Bibliotece Klubu Wojskowego upamiętniającym dzień urodzin H. Ch. Andersena w związku z obchodzonym świętem książki dla dzieci. Nasze przedszkolaki w bardzo ciekawy sposób zostały zapoznane z sylwetką bajkopisarza. Rozbudzając zainteresowanie książką i propagując ideę czytania włączono dzieci do wspólnej zabawy. ,,Jeżyki” bardzo dobrze rozwiązywały zagadki literackie i były aktywne. Wspólne czytanie z panią Haliną Ufnalską i liczenie odgadniętych haseł dały dzieciom satysfakcję i dużo radości. Następnie żołnierz razem z panią Natalią stylizacją ubrania nawiązujący do postaci  z bajki o ,,Ołowianym żołnierzyku” przeczytali dzieciom  wesołe wierszyki i bajkę. Radosny nastrój i zabawę ruchową wprowadziła pani Natalia Kędzior bawiąc się z dziećmi przy wesołej muzyce. Na koniec spotkania dzieci otrzymały okolicznościowe kolorowe zakładki do książek i malowanki z czego były bardzo zadowolone. Spotkanie w bibliotece Klubu Wojskowego było bardzo ciekawe i pozostawiło po sobie wiele miłych wrażeń.