Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie „Skrzaty”

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie „ Skrzaty”

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września . Święto to ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość dzieci, inspirować ich do tworzenia. W grupie „Skrzaty” już dzień wcześniej  dzieci poznały historię małej Vashti oglądając bajkę o kropce. Rysowały własne kropki.  Wykonały również kolorowe listki wyklejając kropki plasteliną. Następnego dnia wspólnie ozdobiliśmy kropkami plakat mówiący o Święcie Kropki. Przyklejaliśmy kolorowe kropki na kartce tworząc własne kompozycje. Bawiliśmy się przy piosence o kropce. Uczestniczyliśmy w zabawie z matą edukacyjną- wykonując zadania: przykryj kolorowe kropki, stań na kropce w wybranym  kolorze, policz kolorowe  kropki. Stawialiśmy rytmiczne kropki przy muzyce a następnie tworzyliśmy muchomorki bo przecież one też mają kropki.  Za aktywny i kreatywny udział w zabawach Skrzaty otrzymały dyplom oraz uśmiechnięte kropki. Wszystko w tym dniu było w kropki, bo od kropki przecież wszystko się zaczyna.