Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi

KOLEJNE WAŻNE WYRÓŻNIENIE DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA
W naszym przedszkolu już od wielu lat zwracamy baczną uwagę na ekologię.W związku z tym dużo i ciekawie się działo. Sami przeprowadzaliśmy szereg projektów i włączaliśmy się do różnych działań ( np. Ekozespoły, Światowe Dni Działań ). Posiadamy tytuł Szkoły Przyjaznej Środowisku przyznawany przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Wielokrotnie zdobyliśmy tytuł Przedszkola Przyjaznego Naturze i dwukrotnie ,,Zieloną Flagę”.„Zielona Flaga” jest prestiżowym, międzynarodowym tytułem, który nadawany jest placówkom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools. W Polsce Fundacja Partnerstwo Dla Środowiska jest uprawniona do nadawania tego tytułu. Certyfikat jest przyznawany placówkom po spełnieniu wielu wymagań formalny i ma zachęcać do ciągłego doskonalenia oraz rozwoju swoich działań. Z każdym rokiem poziom przedsięwzięć związanych z ekologią i realizowanych w tym zakresie przez przedszkola oraz szkoły jest coraz wyższy. Tym bardziej możemy być dumni z otrzymania tak prestiżowego wyróżnienia już po raz trzeci.
Uroczyste wręczenie międzynarodowych Certyfikatów Zielonej Flagi za rok szkolny 2015/2016 dla placówek z województwa warmińsko – mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego odbyło się 25 listopada 2016r. w Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera w Olsztynie.Uroczystość prowadziły Koordynatorki Programu Szkoły dla Ekorozwoju Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, Panie Agnieszka Pabis i Agata Tkaczyk.Zaprezentowały uczestnikom zestawienia ilościowe dotyczące placówek ubiegających się o tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej i Zielonej Flagi, przykłady dobrych praktyk i nowości dotyczące ponownego aplikowania o międzynarodowe Certyfikaty Zieloną Flagę dla naszego przedszkola odebrała pani Ala.
Bardzo dziękujemy dzieciom, rodzicom, nauczycielom, instytucjom, osobom prywatnym, sympatykom oraz wszystkim, którzy wsparli nasze działania ekologiczne i zachęcamy do dalszej współpracy.