Mamo, Tato pobaw się ze mną…

Mamo, Tato pobaw się ze mną- zajęcia otwarte w grupie „Krasnoludków”

19.06.2018r. odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami w grupie ,,Krasnoludki”. Zaczęło się od przywitania ,,Uściskiem przyjaźni”, który był kolejno przekazywany w krąg i wprawił wszystkich w dobry nastrój. Potem była ,,Gimnastyka” podczas dotykania po kolei głowy, ramion, kolan i pięt zgodnie ze śpiewanym pląsem. Następnie rodzice zostali zamienieni w drzewa i dzieci mogły się za nie chować, gdy usłyszały umówiony sygnał. Miło było również maluszkom siąść między nogami rodziców i być kołysanymi w rytm spokojnej muzyki, a także czuć a następnie samemu wykonywać ,,Piórkowy masaż” dorosłym. Nadszedł wreszcie czas wykonywania pracy plastycznej w postaci ,,Kwiatów na gałązkach” – gałązki rysowały dzieci, a kwiatki wykonane zostały wspólnie z rodzicami. Na zakończenie ,,Krasnoludki” zaśpiewały piosenkę pod tytułem ,,Co piszczy w trawie?”, w której jak zwykle najgłośniej maluszki wymieniały po kolei nazwy wcześniej poznanych zwierząt: ,,…mucha, osa, pszczoła bączek, pajączek…” zgodnie ze słowami piosenki.                                                                   Wspólne zabawy z rodzicami w przedszkolu to bardzo lubiany przez dzieci i ważny element wzmacniania więzi emocjonalnej oraz społecznej w grupie i gronie rodzinnym. Najlepszym dowodem na to jest fakt, iż już następnego dnia dzieci w przedszkolu pytały kiedy rodzice przyjdą znowu się z nimi pobawić.