MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY…

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY-PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO W GRUPIE KRASNOLUDKI

W grupie „Krasnoludki” w roku szkolnym 2019/2020 realizowany był międzynarodowy projekt edukacyjny „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” , który miał na celu przede wszystkim propagowanie i rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. W ramach projektu i modułu „Czytające przedszkolaki” dzieci wraz z grupową maskotką – pluszowym misiem uczestniczyły w wielu działaniach sprzyjających rozwijaniu czytelnictwa. Krasnoludki brały udział między innymi w wycieczce do biblioteki, gdzie z zaciekawieniem słuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książki oraz miały możliwość zwiedzenia czytelni i wypożyczalni oraz zobaczenia, jak wielkim księgozbiorem dysponuje biblioteka. Nasze maluszki brały udział także w zajęciach prowadzonych w przedszkolu przez panią z Powiatowej Biblioteki Publicznej. W ramach projektu zapraszaliśmy także rodziców i inne osoby, które czytały dzieciom w przedszkolu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tych spotkaniach. Nasz grupowy miś wędrował także po domach naszych przedszkolaków. Zadaniem dzieci była opieka nad misiem przez jeden dzień, wspólne z rodzicami poczytanie misiowi utworów polskich autorów i uzupełnienie dzienniczka rysunkiem  ilustrującym przeczytaną książkę. W ten sposób powstał wspaniały dziennik podróży, w tworzenie którego zaangażowały się dzieci, rodzice i rodzeństwo. Wiemy, że zaszczepiona przyjemność czytania owocuje dalej w codzienne spotkania dzieci z literaturą w rodzinnych domach.