Mali Wielcy Ratownicy…

„PSZCZÓŁKI” ĆWICZYŁY WZYWANIE POMOCY

20 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się drugie spotkanie dzieci z grupy ,,Pszczółek” w ramach III edycji programu ,,mali Wielcy ratownicy”, którego celem jest edukacja 5 i 6 letnich przedszkolaków z zakresu udzielania pierwszej pomocy.     Tym razem panowie przyszli w towarzystwie pani Basi, która jest ratownikiem medycznym. Podczas spotkania wiele się działo. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat defibrylatora, dobierały numery telefonów do wizerunków odpowiednich służb i utrwalały ogólnopolski numer ratunkowy 112. Opowiadały co robią poszczególne służby w razie na przykład pożaru i jak postąpić gdy się zgubimy. Układały historyjki obrazkowe i ćwiczyły umiejętność wzywania pomocy. To było kolejne bardzo ciekawe spotkanie, po którym ,,Pszczółki” umówiły się już na następne w lutym.

„Pszczółki” i „mali WIELCY ratownicy”

10 lutego nasze starszaki z grupy „Pszczółki” miały kolejne spotkanie z ratownikami medycznymi w ramach programu „mali WIELCY ratownicy”. Tym razem dzieci poznawały różne źródła skaleczeń i uczyły się opatrywać rany.