„MALI PRZEDSIĘBIORCY”

Dzieci 6 letnie  z grupy „Jeżyki”  w dniach 7-15.03.2022 r realizowały mini  projekt edukacyjny  pt. „MALI PRZEDSIĘBIORCY”

Wg poznanej definicji  „ Przedsiębiorczy przedszkolak” to dziecko samodzielne w każdej dziedzinie, umiejące podejmować decyzje, kreatywne i zdobywające wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

Realizując  podjęte działania nasze starszaki spróbowały zdobyć właśnie te umiejętności.

W tym zakresie podjęły następujące zadania:

1. Na podstawie filmu poznali  historię pieniądza,
  2. „Zaprojektowali  własny banknot” zaś wcześniej obejrzeli filmik  „Mennica Polska. Jak się robi pieniądze”.
  3. Wykonali „monetowy frottage”
  1. Poznali  polskie przysłowie „Grosz do grosza, a będzie kokosza” , które uczy, że każdy pieniądz się liczy.
  2. Poszukiwali  odpowiedzi na pytania: Skąd ludzie mają pieniądze? Dlaczego trzeba pracować?
  3. Uczestniczyli w zabawach matematycznych  z monetami
  4. Rysowali  swój ulubiony sklep
  5. Bawiły się w sklep przy wykorzystaniu zabawkowych  papierowych pieniędzy
  6. Stworzyli mapę mentalną   ‘Co jest dla ciebie/ twojej rodziny  cenne/wartościowe?”

Tym sposobem chodziasz w niewielkim stopniu realizowaliśmy  kierunek polityki MEN, jakim jest wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich.

Opracowała;  I.Osiecka ,J. Dzik