Mali ogrodnicy…

TRUSKAWKI W ZIELONYM OGRÓDKU ,,KRASNOLUDKÓW” – DLACZEGO NIE?

Dużo się dzieje w grupowym zielonym ogródku naszych ,,Krasnoludków”. Jak tylko zrobiło się cieplej maluszki siały rzeżuchę, aksamitki oraz paprykę. Rzeżucha, która urosła w kąciku wzbogaciła walory smakowe oraz odżywcze zjadanych przez dzieci kanapek. Gdy podrosły aksamitki zostały przerwane przez chętne dzieci i dalej rosną, ale mają teraz lepsze warunki do rozwijania się. Nasze ,,Krasnoludki” również chętnie i często sprawdzają czy przybyło listków papryce rosnącej w drewnianej skrzyneczce.

Wiosna w pełni, jest coraz cieplej i grupowy ogródek wzbogacił się o nowe rośliny. Od zaprzyjaźnionej właścicielki ogrodu maluszki otrzymały sadzonki truskawek. Ten fakt stał się wspaniałą okazją do obserwowania i nazywania części naziemnych oraz podziemnych roślin. Spostrzegawcze ,,Krasnoludki” zauważyły również, że na łodyżkach gdzie nie ma kwiatków są szypułki z ciemnym środkiem. Dzieci wspólnie zadecydowały, że chcą wzbogacić zielony ogródek w swojej sali o truskawki i posadziły je w brązowych, plastikowych skrzyneczkach. Będą o nie dbały często podlewając i mają nadzieję, że doczekają się tak lubianych truskawek.