Mali chemicy

MALI CHEMICY…

Dzieci z grupy ” Wiewiórki” uczestniczyły w ciekawych zajęciach podczas których ich starsi koledzy, uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach Kasia Kuczyńska, Paulina Wieliczko i Szymon Brudzyński, zaprezentowali przedszkolakom doświadczenia chemiczne wprowadzając ich w świat nauk przyrodniczych. Były to doświadczenia z tlenem, dwutlenkiem węgla, wodorem oraz doświadczenie wulkan i kameleon.”Mali chemicy” obserwowali doświadczenia a następnie wykonywali je samodzielnie pod opieką  gimnazjalistów. Kolejnym punktem wizyty w szkole było  obejrzenie wystawy przyrodniczej, w której od atomu dzieci przeszły w  świat organizmów jednokomórkowych. Przedszkolaki obserwowały przez mikroskop a następnie poznawały świat roślin, zwierząt oraz budowę organizmu ludzkiego. Była to bardzo ciekawa wizyta w szkole, która na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.