MAŁE PSZCZÓŁKI WIELKIMI RATOWNIKAMI…

,,PSZCZÓŁKI” BĘDĄ WIELKIMI RATOWNIKAMI

21.10.2016 r. w grupie ,,Pszczółki” miała miejsce inauguracja III edycji programu ,,mali Wielcy ratownicy” realizowanego „non profit” przez Al. –MED. Sp. J. „mali WIELCY ratownicy” to program edukacyjny zapoczątkowany w 2014 r. przez strażaków  Bartłomieja Chilmanowicza i Piotra Kłosowskiego. Celem programu jest edukacja 5 i 6 letnich przedszkolaków z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także kształtowanie i propagowanie wśród najmłodszych odpowiednich postaw w stosunku do osób potrzebujących pomocy. Podczas cyklu spotkań w przedszkolach dzieci będą mogły nauczyć się m.in. prawidłowego powiadamiania służb ratowniczych, układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, opatrywania nieskomplikowanych ran, resuscytacji oraz obsługi defibrylatora AED.

Podczas inauguracyjnego spotkania przedszkolaki zapoznały się z pracą ratownika medycznego. Wielką atrakcją dla dzieci były dwie karetki, którymi goście przyjechali do  przedszkola. Starszaki miały możliwość wejścia do środka i zobaczenia jak wygląda , jaki ma sprzęt oraz do czego służy karetka.
Na spotkaniu nasze ,,Pszczółki” dowiedziały się od bardzo sympatycznych ratowników, że jest to praca wymagająca poświęcenia, odpowiedzialności oraz zaangażowania w niesienie pomocy innym ludziom. Dzieci były zaciekawione działaniem defibrylatora i wiedzą jak go się rozmieszcza na ciele człowieka. Przedszkolaki będą czekały z niecierpliwością na kolejne spotkanie. W ramach akcji ,,mali WIELCY ratownicy” odbędzie się pięć spotkań w ciągu całego roku szkolnego.