LEŚNICZY  SPOTKAŁ  SIĘ  Z  PRZEDSZKOLAKAMI

Dnia 22.02.2018 r. nasze Przedszkole odwiedził Leśniczy Pan Mateusz Wrona Specjalista do spraw hodowli i edukacji. Przedstawił dzieciom prezentacje ,,Zima w lesie, jak sobie radzą jego mieszkańcy”. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów gdy przychodzi zima. Przedszkolaki pogłębiły wiedzę na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym, a przede wszystkim tych które można dokarmiać zimą. Aby pomóc zwierzętom przetrwać zimę, wykorzystuje się  np. paśnik, lizawkę oraz karmnik dla ptaków. Pan leśniczy wspomniał jak powinno się dokarmiać ptaki. Ważne jest aby nie zacząć dokarmiać ich zbyt wcześnie, gdyż ptaki nie odlecą do ciepłych krajów. Równie ważne jest to aby karmnik był dobrze zlokalizowany, w bezpiecznym i nie dostępnym dla kota miejscu. Należy również pamiętać aby kategorycznie nie dawać ptakom pieczywa do jedzenia, ponieważ jest to dla nich pokarm mało wartościowy i ciężko strawny, a zawierający dużo soli.