LEGENDY Z WARMII I MAZUR W RYSUNKACH ,,PSZCZÓŁEK”

We wtorek 18.10.2016r. dzieci z grupy ,,Pszczółki” wybrały się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej, na ulicę Limanowskiego w Bartoszycach, która wchodzi w skład Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji. Celem spotkania z Panią Barbarą Knifką była prezentacja multimedialna wybranych legend z Warmii i Mazur. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowiadań Pani Basi ,,Skąd się wzięło Jezioro Wielochowskie na Warmii”, ,,Legenda o Łynie” oraz ,,Dadaj”. Na koniec spotkania w bibliotece dzieci wzięły udział w quizie dotyczącym  wysłuchanych treści. Nasze ,,Pszczółki” nie miały żadnych problemów z odpowiedzią na pytania quizu, po prostu zrobiły to…. ,,brzęcząco”. Po powrocie do przedszkola miały też okazję narysować piękne ilustracje do wybranej przez siebie legendy.

LEGENDY Z WARMII I MAZUR W RYSUNKACH ,,PSZCZÓŁEK”