Kubusiowi Przyjaciele Natury …

Realizacja programu Kubusiowi Przyjaciele Natury w grupie Skrzaty.
W miesiącu lutym, dzieci z grupy Skrzaty przystąpiły do realizacji programu ”Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W skupieniu wysłuchały listu od Kubusia z zaproszeniem do programu. Natura jest dzieciom bardzo bliska, dlatego z radością przystąpiły do przekształcania smutnego obrazka przedstawiającego bryły betonowe, w piękny krajobraz w skład którego wchodzą lasy, łąki, góry, zwierzęta , rośliny… Skrzaty to mali ekolodzy, którzy wiedzą jak dbać o rośliny i zwierzęta. Świetnie potrafią dopasować zwierzęta i ich domy. Dowiedziały się jak należy obchodzić się z nimi i jak dbać o nie. „Każdy ma swój dom” to tytuł piosenki, przy której dzieci bawiły się ale i uczyły się, że każdy potrzebuje opieki, bliskości, szacunku.
Temat „Dbam o aktywność fizyczną „ był pretekstem do zabaw ruchowych, ale również do refleksji: jak ruch wpływa na nasz organizm. Ważnym aspektem tej zabawy było wyciągnięcie wniosku, że w sporcie liczy się dobra zabawa, współpraca.
            Nasze przedszkolaki dowiedziały się również jakie produkty są potrzebne dla organizmu, jak wpływają na nasze zdrowie. Dzieci posegregowały produkty a następnie stworzyły piramidę zdrowego żywienia, którą wywiesiliśmy w przedszkolnej galerii. Dowiedziały się również jak komponować posiłek, ile ma być w nim warzyw i owoców, wyrobów ze zbóż oraz produktów mlecznych i mięsnych.
Dzieci otrzymały do domu karty pracy do wykonania w domu. Z dumą przynoszą je do przedszkola do zatwierdzenia specjalną pieczęcią Kubusia.