„Krasnoludki” w bibliotece.

20 lutego dzieci z grupy „Krasnoludki” odwiedziły Bibliotekę Miejską przy ul. Witosa.  Celem wycieczki do biblioteki było zachęcanie dzieci do częstego sięgania po książki , korzystania z zasobów biblioteki  oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Podczas wizyty dzieci zwiedziły bibliotekę, poznały jej części: czytelnię i wypożyczalnię oraz zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w tym wieku. Nasze przedszkolaki przeglądały wybrane książeczki. Dzieci dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, by stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książeczki, a następnie wybrały 3 pozycje książkowe, które wypożyczyliśmy do czytania w przedszkolu. Wycieczka do biblioteki sprawiła dzieciom ogromną radość. Pełne wrażeń i nowych doświadczeń wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach. ?