Krasnoludki, Misie i Skrzaty w bibliotece

Bajki towarzyszą dziecku od najmłodszych lat. Rozwijają wyobraźnię dziecięcą, mają ogromny wpływ na kształtowanie cech osobowości małego dziecka. Wiek przedszkolny jest bardzo dobrym czasem na budzenie zainteresowań czytelniczych. Dzieci z grupy ?Krasnoludki?, ?Misie? i ” Skrzaty” w  maju dzięki uprzejmości pracowników biblioteki, wraz ze swoimi paniami odwiedziły Bibliotekę Klubu Wojskowego. Przedszkolaki z lekką niepewnością, ale wielkim zaciekawieniem przekraczały progi biblioteki. Z radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece, jednak zdecydowana większość widziała tak wielki księgozbiór po raz pierwszy. Spotkanie nie mogło się odbyć bez głośnego czytania, przedszkolaki wysłuchały wierszowanych bajeczek czytanych przez żołnierzy, z entuzjazmem odpowiadały  na czytane przez panią bibliotekarkę zagadki. Czas minął bardzo szybko, na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek oraz kolorowanki. Spędzony niezwykle miło czas na zabawie w gronie postaci bajkowych, na długo pozostanie w naszej pamięci!