„Krasnoludek sprawny i zdrowy”

24 października w grupie dzieci trzyletnich „Krasnoludki” odbyły się wspólne zabawy z rodzicami pt. „Krasnoludek sprawny i zdrowy”. Spotkanie miało na celu przede wszystkim rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, uświadomienie rodzicom obopólnych korzyści płynących ze wspólnej zabawy ruchowej z dzieckiem, wzmacnianie więzi rodzinnych, integrację z grupą przedszkolną oraz rozwijanie koncentracji dziecięcej uwagi i świadomości swojego ciała. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami pod czujnym okiem nauczycielek wykonywały różne ćwiczenia według metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz uczestniczyły w zabawach integracyjnych według Pedagogiki Zabawy KLANZA. Spotkaniu towarzyszył wesoły nastrój. Dzieci bardzo się cieszyły z faktu, że mogły spędzić trochę czasu w przedszkolu wspólnie ze swoimi rodzicami i pokazać swoim najbliższym, jak wiele radości daje wspólna zabawa. Rodzice zaś mieli okazję poznać różne ćwiczenia stymulujące rozwój dziecka do wykorzystania zarówno w przedszkolu jak i w domu. Swoją wiedzę na temat znaczenia sprawności fizycznej dziecka rodzice poszerzyli czytając informacje zawarte w przygotowanej przez nauczycielki ulotce. Mamy nadzieję, że niektóre pomysły na zabawy z dzieckiem na stałe zagoszczą w repertuarze rodzinnych zabaw naszych wychowanków.