Powiatowy konkurs plastyczny: ?Bartoszyce i okolice?.

Powiatowy konkurs plastyczny był zorganizowany pod patronatem Powiatowej Pracowni metodycznej w Bartoszycach przy współpracy Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach w osobach: p. Małgorzata Kuźmowicz, p. Danuta Banach, p. Ewa Przybytek.

Na konkurs napłynęło 72 prace dzieci 5, 6- letnich z następujących placówek:  Przedszkola Publicznego nr 2, Przedszkola Publicznego nr 9, Przedszkola Integracyjnego nr 4 , Przedszkola Niepublicznego ?Stokrotka?, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 8 w Bartoszycach oraz Szkoły Podstawowej w Galinach, Bezledach, Wojciechach, Żydowie, Sokolicy.

Komisja konkursowa w składzie:
p. Grażyna Pokropska, p. Iwona Osiecka, p. Małgorzata Kuźmowicz uwzględniając kryteria konkursowe przyznała:
I miejsce– Nikoli Pietrzak z Przedszkola Integracyjnego nr 4 w Bartoszycach
II miejsce– Gabrysi Wołoszynowskiej z Przedszkola Niepublicznego ?Stokrotka? w Bartoszycah
III miejsce ? Maciejowi Markiewicz ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy.

Ponadto wyróżniono prace:

Kingi Bącik ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Bartoszycah;
Agaty Marks ze Szkoły Podstawowej w Bezledach;
Dacjana Chrześcijańskiego ze Szkoły Podstawowej w Żydowie;
Oliwi Stanisławek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bartoszycah;
Weroniki Wieczorek ze Szkoły Podstawowej w Galinach;
Huberta Działa z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach
Patrycji Michna ze Szkoły Podstawowej w Wojciechach

Prace konkursowe przedstawiały zarówno miasto, jak i okolice. Zachwycały kolorystyką, pomysłowością w doborze treści i środków realizacji, estetyką wykonania. Sam konkurs sprzyjał rozwijaniu zdolności plastycznych dzieci oraz poznawaniu przez nie swojej ?małej ojczyzny?, podziwianiu zatrzymaniu, podziwianiu urokliwej architektury i przyrody.