Każdy z nas może zostać Super Bohaterem !

O tym, że każdy może być Super Bohaterem dzieci z grupy Biedroneczki dowiedziały się podczas niecodziennej wizyty w Centrum Rozwoju i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej PAX. Do centrum Biedroneczki zostały zaproszone przez mamę Franka. Pani Justyna Binięda opowiadała dzieciom o trudnych emocjach i o tym, jak sobie z nimi radzić.  Dzieci zastanawiały się,  w jaki sposób mogą pomóc koledze lub koleżance, która odczuwa złość lub smutek. Każde dziecko mogło zostać Super Bohaterem, czyli osobą, która pomaga innym. Miały możliwość doświadczenia  bycia odpowiedzialnym za czyjeś bezpieczeństwo. Super Bohater musiał bowiem pomóc koledze lub koleżance, która miała zasłonięte oczy przejść bezpiecznie tor przeszkód. Po zabawie dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami, Potem relaksowały się przy muzyce. Do przedszkola Biedronki wróciły zadowolone z odznakami Super Bohatera. Wizyta była jednym z elementów realizacji projektu „Bezpieczny przedszkolak to Ja”.