Jeżyki z wizytą w szkole…

Wspólna lekcja sześciolatków ze starszymi kolegami.

Dnia 24 kwietnia  2018 roku dzieci z grupy Jeżyki  miały okazję odwiedzić Szkołę Podstawową Nr 3 w Bartoszycach  i  uczestniczyć w zajęciach w kl. I B Lekcja została przeprowadzona przez panią Barbarę  Weitz.

Przedszkolaki brały udział we wspólnej  lekcji i zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna. Podczas niej miały możliwość razem  ze starszymi kolegami układać wyrazy po wylosowaniu przy użyciu spinerów  danej  sylaby, następnie rzucały kostką i tworzyły robota wg odpowiedniego kodu. Największe emocje wśród młodszych dzieci wzbudziła zabawa  „w robota” czyli kodowanie na dywanie. Zadaniem dzieci było poprzez odpowiednie  komunikaty słowne i bezsłowne doprowadzić robota do wyznaczonego celu.  Wspólna zabawa odbyła się wzorowo  o czym świadczą uśmiechy  jak i skupione twarze uczestników lekcji.           Podczas pobytu w szkole sześciolatki miały okazję również  ją  zwiedzić. Pierwszoklasiści pokazali im ważne pomieszczenia min. salę korekcyjną, bibliotekę, łazienki, szatnię , świetlicę i pokój nauczycielski. Zajrzały również do jednej z sal, gdzie odbywała się lekcja historii. Dzięki uprzejmości nauczyciela zobaczyły i obejrzały kilka eksponatów, którymi dawniej posługiwali się ludzie. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Można stwierdzić, że  dzięki tej  wizycie dzieci przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie oraz, że bez trwogi i lęku wkroczą w szkolne mury i pozyskają w niej nowych kolegów i koleżanki.  Na zakończenie  każdy przedszkolak i każdy pierwszak  dostał drobną pamiątkę w postaci książeczki  i długopisu.

Dziękujemy za wizytę. Do zobaczenia!