Jeżyki z wizytą w Szkole.

Dzieci z grupy Jeżyki 24 maja wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 1 . Celem wycieczki było bliższe poznanie przez dzieci środowiska szkolnego. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały szkolne pomieszczenia: klasy lekcyjne, bibliotekę, świetlicę , sklepik, stołówkę. Zwiedzając szkołę poznały jej patrona, obejrzały szkolne osiągnięcia i wzorowych uczniów. Jeżyki spotkały się również z uczniami podczas lekcji, zobaczyły jak wygląda klasa, mogły pisać na tablicy. Najbardziej podobała się wszystkim świetlica, która swoim wystrojem przypominała salę przedszkolną. Udaliśmy się również na szkolne boiska gdzie dzieci mogły biegać i się bawić. Przy okazji pobytu w Szkole Podstawowej nr 1 obejrzeliśmy ścieżkę edukacyjną. Dowiedzieliśmy się dlaczego las jest taki ważny. Poznaliśmy ssaki chronione oraz wiemy jak krąży woda w przyrodzie. Wycieczka ta była wspaniałą okazją do zapoznania się ze szkołą , do której już niedługo pójdą nasze przedszkolaki. Dziękujemy miłym paniom nauczycielkom za poświęcony dla nas czas.

W czerwcu poznaliśmy Szkołę Podstawową nr 3 a także odwiedziliśmy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 aby podziękować nauczycielom i wolontariuszom za współpracę w ramach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej , udział w festynie rodzinnym oraz przybliżenie przedszkolakom tematu Cyberprzemocy, agresji w internecie. Podczas wizyty w szkole pani Monika zaprosiła nas do pracowni biologicznej. Dzieci obejrzały różne eksponaty : pająka, skorpiona. Oglądały cząsteczki krwi przez mikroskop, poznawały narządy człowieka i próbowały je umieścić we właściwym miejscu. Była to bardzo pouczająca wizyta. Dziękujemy nauczycielom i uczniom.