Jeżyki robią sałatkę

W poniedziałek 14  października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy ?Jeżyki ? na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną,  warzywna sałatkę. Ugotowane warzywa dostarczyły panie kucharki . Były ziemniaki , marchewka, jabłka, ogórki i jajka  Wszyscy mieli wesołe  minki na widok smacznych warzyw i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka warzywna udała się, wyszła wspaniale i bardzo nam smakowała!