Jeżyki i witaminki…

Jeżyki robią sałatkę owocową.

Dzieci z grupy „Jeżyki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, owocową  sałatkę. Aby ją wykonać przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, kiwi, pomarańcze, mandarynki. Każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci  dokładnie umyły ręce, potem ubrały fartuszki, w których wyglądali jak prawdziwi kucharze, a następnie posegregowali  i  umyli  owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiły do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale i wspaniale smakowała !