Jeżyki i Pszczółki poznały pracę strażaków…

W dniu 14 i 15  maja 2018 roku, dzieci z grupy Jeżyki i Pszczółki  z naszego Przedszkola wraz z opiekunami  wybrały się na wycieczkę do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej   w Bartoszycach , aby poznać tajniki pracy strażaków.

Na miejscu nasi wychowankowie zapoznali się z pięknym odnowionym  obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków .Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przymierzały ciężkie hełmy strażackie i inne potrzebne w akcji akcesoria . Dużą frajdę sprawił im pokaz wyjazdu do akcji: alarm, zjeżdżanie strażaków po rurze, wyjazd odpowiedniego samochodu do akcji. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .
Największą atrakcją dla dzieci   była sala edukacyjna  „ Ognik” ,tam dowiedziały się do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego .Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru. Nasze  dzieci były zachwycone spotkaniem  i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wizyta u bartoszyckich  strażaków bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając wykonaną laurkę i dyplom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.