Jeżyki i Pszczółki na wycieczce w Olsztynie…

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy Jeżyki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Program wycieczki był bardzo bogaty i ciekawy. Po przyjeździe na miejsce wszyscy udaliśmy się w stronę starego miasta aby poznać zabytki. Pierwszym zabytkiem był zamek. Odwiedziliśmy dziedziniec zamku, obejrzeliśmy wieżę, pomnik Kopernika. Dzieci z grupy ,,Pszczółki” zwiedzały Muzeum Warmii i Mazur, w którym oglądały wystawę obrazów Edwarda Dwurnika- jednego z najbardziej znanych i charakterystycznych  polskich malarzy współczesnych, wystawę rzeźb pochodzących z przydrożnych kapliczek naszego regionu, ekspozycję  poświęconą najznamienitszemu  mieszkańcowi  olsztyńskiego zamku Mikołajowi Kopernikowi,    oglądały  tablicę  astronomiczną, która została wykonana przez Mikołaja Kopernika zapewne na przełomie 1516 i 1517 rok. Oglądały  przedmioty i sprzęty dawnych mieszkańców zamku, na zakończenie dzieci  wykonały pamiątkowe kartki na urządzeniu do drukowania tajnej poczty i wpisały się do pamiątkowej książki gości odwiedzających zamek. Natomiast dzieci z grypy ” Jeżyki” wybrały się aby zwiedzić stare miasto, wysoką bramę oraz wiele innych ciekawych budowli. W przerwie wybraliśmy się na smaczne lody, których smaki dzieci wybierały same. Kolejnym wspólnym celem naszej wycieczki była wyprawa do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy bajkę „Myszki i Księżyc” oraz „Niebo nad Warmią”. Wszyscy byli zachwyceni niesamowitymi efektami spektaklu. Ostatnim miejscem w Olsztynie był atrakcyjny plac zabaw a następnie powrót do przedszkola. Była to wycieczka pełna atrakcji i wrażeń, którą przedszkolaki będą długo wspominać.