Jestem Przedszkolakiem…

Pasowanie na przedszkolaka w grupie „Misie”

26 listopada, w grupie dzieci 3-letnich „Misie”, odbyło się spotkanie z udziałem rodziców. Była to uroczystość pasowania na przedszkolaka . Ta wyjątkowa przedszkolna uroczystość zbiegła się z jeszcze innym ważnym dla przedszkolaków świętem. Otóż 25 listopada obchodziliśmy  Święto Pluszowego Misia, dlatego też występ dzieci był pełen  wierszyków i piosenek o naszym przyjacielu misiu, a spotkanie pełne misiowych niespodzianek. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że aby zostać prawdziwym przedszkolakiem trzeba wykonać zadania: zatańczyć , zaśpiewać i powiedzieć wierszyk. Tak też się stało . Misie wystąpiły przed tak liczną publicznością prezentując wiele tańców, śpiewając piosenki i recytując wiersze. Chociaż nie jednemu maluchowi łza kręciła się w oku, bo przecież każdy chciałby przytulić się do mamy, to wszyscy dali radę. Występ został nagrodzony wielkimi brawami.Ważnym punktem spotkania był akt pasowania. Kiedy już pani dyrektor dokonała pasowania na przedszkolaka zaczęły się dalsze niespodzianki. Do przedszkolnej sali wszedł nasz przyjaciel pluszowy miś, którego wszyscy znają , zaprosił wszystkich do zabawy, wręczył „misiowe” kuferki. Były też pamiątkowe zdjęcia w foto budce i oczywiście pyszny tort z fontanną. Był to dla naszych maluszków dzień pełen wrażeń. I chociaż emocje były wielkie to warto było, bo przecież od dzisiaj jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami misiami!