Jasełka

Z BLASKIEM PIERWSZEJ GWIAZDKI SŁADAMY ŻYCZENIA, NIECH SIĘ SPEŁNIA WSZYSTKIM NAJŚMIELSZE MARZENIA. DZISIAJ TEŻ KOLĘDE WSPÓLNIE ZAŚPIEWAMY, ŚWIATECZNE ŻYCZENIA W SRECACH ZACHOWAMY…

Tradycja naszego przedszkola są spotkania jasełkowe, które wprowadzają w nastrój świat Bożego Narodzenia, dają dzieciom możliwość poznania tradycji tych świąt.

Takie spotkania wzmacniają więzi rodzinne. Dzieciom i nauczycielkom dają satysfakcję z możliwości sprawiania innym radości i przyjemności.

W zorganizowaniu spotkań jasełkowych maja swój udział rodzice poprzez przygotowywanie dzieciom przepięknych stroi oraz odgrywaniu ról. Przedszkolaki natomiast z wielkim zapałem uczą się swoich ról oraz kolęd, które prezentują swoim rodzicom.

W każdej grupie wiekowej w dniach 15- 17 grudnia odbyły się przedstawienia jasełkowe, w których wystąpili Maryja, Józef, Aniołki, Królowie, Pasterze, Gwiazdki, Diabełki oraz dzieci. Następnie wszyscy dzielili się opłatkiem i wspólnie kolędowali.

Rodzice zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez dzieci prezentami. Jesteśmy przekonani ,że te wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców

Grupa II

Grupa III