Gdzie pracują nasze mamy ?

Mama pielęgniarka w grupie” Krasnoludków”

Dnia 04.05.2015r. nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka- Pani Marzena Makarewicz, która opowiedziała nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom, jak należy dbać o siebie, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani pielęgniarka zademonstrowała nam niektóre  proste zabiegi, np. założenie opatrunki, mierzenie ciśnienia. Mogliśmy nawet zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w nas powszechne zainteresowanie, natomiast strzykawka wiadomo- lęk.  Wszystkim dzieciom bardzo podobało się spotkanie z pielęgniarką . Na zakończenie wręczyliśmy naszemu gościowi album z własnoręcznie wykonanymi przez nas  laurkami.

Mama sędzia i mama nauczycielka w grupie „Skrzaty”

14 maja grupę Skrzaty odwiedziły dwie wspaniałe mamy, które opowiedziały dzieciom o swoim wykonywanym zawodzie. Mama Marlenki sędzia- pojawiła się w naszej sali w służbowym stroju- todze i opowiedziała dzieciom jak wygląda jej praca. Następnie przeczytała przedszkolakom wiersze  pt.”Kłamczucha” i „Skarżypyta” uświadamiając je, że zawsze trzeba mówić prawdę. Po obiedzie przyszła do nas mama Mateusza, która jest nauczycielką i pracuje w przedszkolu. Pani Ania zapoznała sie z dziećmi, opowiedziała o swojej pracy i przeczytała bajki pt. Reksio w ZOO oraz Przygoda Franklina. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek a następnie wykonały do nich ilustracje. W podziękowaniu Skrzaty zaśpiewały mamusiom piosenkę Kocham cię mamo… Bardzo dziękujemy pani Anetce i pani Ani, że znalazły czas aby odwiedzić Skrzaty. Były to niezapomniane spotkania, które na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.