Festyn rodzinny

„Wspólna zabawa to świetna sprawa”

28 maja w naszym przedszkolu  odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem ? Wspólna zabawa to świetna sprawa?.
Dzień Matki i Ojca to dzień wyjątkowy, w którym wszystkie dzieci chcą podziękować Rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. To również wspaniała okazja na wspólną zabawę.
Właśnie tego dnia dzieci z wszystkich grup przedstawiły rodzicom programy słowno ? muzyczne z  okazji ich święta oraz wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.
Następnie wszyscy wyszli do przedszkolnego ogrodu gdzie czekało wiele atrakcji takich jak:

• loteria fantowa, w której każdy los wygrywał
  • kącik smakosza Fernando proponował  smaczne kiełbaski z grilla
  • kawiarenka u Adiego serwowała nam kawę, herbatę oraz pyszne ciasta upieczone przez naszych wspaniałych rodziców
  • pyszne gofry można było znaleźć  w kąciku łasucha Kiri
  • Magik malował dzieciom  twarze
  • był ? Punkt medyczny u Bazylego?, w którym mierzono ciśnienie
  • klaun Tofcio zapraszał na smaczne kanapki z tradycyjnym smalczykiem i ogórkiem kiszonym
  • klaun Antonio proponował  smaczną grochówkę

W naszym ogrodzie mieliśmy również namiastkę wesołego miasteczka w postaci „Domku do skakania”. Rodzice wraz z dziećmi mieli  wspaniałą okazję do namalowania wspólnego, rodzinnego obrazu w ?kąciku plastycznym? oraz lepienia z masy solnej. Można było obejrzeć ?małą galerię obrazów?, które wykonały dzieci uczęszczające na zajęcia do ?Pracowni plastycznej?. Atrakcją festynu były pojazdy policyjne, które dzieci oglądały z zainteresowaniem.
Były również konkursy, w których wzięły udział całe rodziny. Dużym zainteresowaniem cieszył się ? mikrofon dla wszystkich? , przez który przedszkolaki mówiły za co kochają swoich Rodziców składały im życzenia oraz dedykowały wierszyki i piosenki.
Festyn rodzinny był wspaniałą okazją do wspólnej, wesołej zabawy Rodziców z dziećmi. Widać było na twarzach wszystkich gości radość i zadowolenie.

Dzień mamy i taty grupa II

Dzień mamy i taty grupa IV

Dzień mamy i taty grupa V

Festyn