Festyn Rodzinny

W DNIU RODZINY WSZYSCY FAJNIE SIĘ  BAWIMY

10 czerwca w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się FESTYN RODZINNY pod hasłem: W DNIU RODZINY WSZYSCY FAJNIE SIĘ  BAWIMY.  Tradycją naszego przedszkola od wielu lat są pikniki rodzinne w przedszkolnym ogrodzie organizowane z okazji święta Mamy, Taty i Dziecka. Celem imprezy jestintegracja społeczności przedszkolnej   poprzez  zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. W tym roku na uczestników spotkania w przedszkolnym ogrodzie czekało wiele atrakcji. Pierwszym punktem imprezy były występy dzieci ze wszystkich grup. Przedszkolaki swoim rodzicom z okazji ich święta dedykowały piosenki i tańce. Dzieci z grupy Pszczółki i Skrzaty przedstawiły scenki z zakresu udzielania pierwszej pomocy przygotowane pod kierunkiem Ratowników Medycznych. Prezentowały się dzieci z koła tanecznego w tańcu „Chocolate” przygotowanym pod kierunkiem pani Moniki. Nasz festyn prowadził pan Marcin Dadura zapraszając dzieci i ich rodziców do udziału w zabawach w rytmie Djembe oraz konkursów. Dodatkową atrakcją festynu była gra na bębnach. W ogrodzie mieliśmy kącik plastyczny – gdzie dzieci wraz z rodzicami malowały rodzinne obrazy, kącik sportowy- zaopatrujący w sprzęt do zabaw, kącik indiański, w którym można było zmienić się poprzez pomalowanie twarzy. W naszym ogrodzie pojawiły się niecodzienne pojazdy , które zawsze przyciągają uwagę najmłodszych a mianowicie: wóz strażacki, policyjny i motory. Był kącik „ balonowe fantazje” oraz zabawy na trampolinie i zjeżdżalniach. Natomiast w kąciku kulinarnym czekały pyszne kiełbaski z grilla i zdrowe sałatki, gofry, racuchy, pop corn , napoje, oraz lody dla ochłody. Festyn rodzinny okazał się dla dzieci źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Istotne było to, że dzieci mogły czynnie z udziałem rodziców uczestniczyć w zabawach i konkursach. Takie  imprezy zachęcają  rodziców do aktywnego udziału w życiu przedszkola oraz wzmacniają więź emocjonalną z rodziną.