Europejski Tydzień Sportu

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Nasze przedszkole bierze udział w akcji  Europejski Tydzień Sportu, której celem jest promowanie ćwiczeń fizycznych i aktywności w każdej postaci. W tym  tygodniu dzieci brały udział w następujących imprezach sportowych:   Międzygrupowym turnieju sportowym, Zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym pt. „Wyprawa bajkowym pociągiem do krainy aktywności ruchowe”, Grach terenowych- Podchody i zabawy w lesie, Międzygrupowym turnieju piłki nożnej i dwa ognie, Zabawach tanecznych i Zumbie, Bajkowym Dniu Dziecka w Galinach oraz w wycieczce do Olsztyna o charakterze turystycznym.

„Pociągiem wybieramy się do Krain Sportu” to zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym podczas, których dzieci pociągiem podróżowały po różnych krainach sportu. Pierwszą stacją była „Kraina Ruchu i Zabawy”. Dzieci w tej krainie bawiły sie woreczkami, wykonując różne ćwiczenia zręcznościowe. Następnym przystankiem była „Kraina Zabaw z Zaczarowaną Chustą”. Następnie przedszkolaki odwiedziły „Krainę Tańca i Muzyki, w której tańczyły przy wesołej muzyce. Ostatnim przystankiem była ” Kraina Kolorów”, w której dzieci rysowały obrazy kolorową kredą. Wyprawa do Krain Sportu była wspaniałą zabawą zachęcajacą maluchy do aktywnosci ruchowej oraz dającą przedszkolakom możliwość rozwijania sprawności fizycznej.

Zumba w ogrodzie

Krasnoludki i Misie Dzień Dziecka świętowały w przedszkolnym ogrodzie. Przy muzyce tańczyły zumbę prowadzoną przez instruktorkę . Maluchy świetnie sobie poradziły z układami tanecznymi pokazywanymi przez panią prowadzacą.

Gry terenowe- Podchody i zabawy w lesie

Las jest bardzo interesującym miejscem do obserwacji bezpośredniej. Dzięki bogactwu roślin i zwierząt leśna strefa działa na wszystkie zmysły. Wycieczka do lasu i podchody w lesie   były starannie zaplanowane i omówione z uczestnikami. Las, jako miejsce dające wiele swobody, stał się ogrodem zabaw dla dzieci. Aby przedszkolaki mogły zaspokoić naturalną potrzebę ruchu,  zaproponowaliśmy im różnorodne gry i zabawy.  Dzieci z grupy ” Skrzaty ” i „Jeżyki” wejście do lasu rozpoczęły zabawą  „Spotkanie z drzewem”. Każde dziecko przytulało się do wybranego drzewa, dotykało gałązek, kory, zwracało uwagę na jej zapach. Kolejnym zadaniem uczestników wycieczki było nazbieranie róznych materiałów przyrodniczych i ułożenie z nich ” Leśnego ludzika”. Przedszkolaki również oglądały leśną przyrodę poprzez kolorowe folie i opisywały ją, rzucały szyszkami do celu, przykładały kartkę do dowolnego drzewa  rysując miękkim ołówkiem po papierze  – odbicie kory. Wyprawa do lasu i zabawa w podchody były nie lada przygodą dla naszych przedszkolaków, które niechętnie wychodziły z lasu.