Europejski Tydzień Sportu

W naszym przedszkolu w dniach 27-31 maja był obchodzony Europejski Tydzień Sportu. Każdego dnia dzieci brały udział w różnego rodzaju czynnościach sportowych, ruchowych. Nauczyły się że ruch to zabawa, która sprzyja zdrowiu.27 maja w poniedziałek w pierwszy dzień akcji dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w 9 biegu Dwójeczki pt: „Z Mamą Tatą bezpiecznie”. Bieg był prowadzony przez przedstawicieli służb mundurowych policji, straży pożarnej oraz pogotowia. Rodzice wraz z dziećmi biegli wyznaczoną trasą, a na mecie czekał na każdego uczestnika medal – odblask oraz woda i owoc. We wtorek 28 maja dzieci uczestniczyły w zajęciach taneczno-ruchowych „tany tany” prowadzonych przez Panią Alę Krawczyk Moving Art Mobilna Szkoła tańca. Pani Ala podczas zajęć zabrała dzieci w „podróż dookoła świata”. Po wylądowaniu samolotem w danym Państwie dzieci uczestniczyły w tańcu, zabawie odpowiedniej do danego Państwa. Dzieci podczas zajęć zobaczył, że ruch to również super zabawa.29 maja w środę dzieci wzięły udział w zawodach „Przedszkolny turniej międzygrupowy”. Tego dnia po śniadaniu najmłodsze grupy „Krasnoludki”, „Misie” i „Biedronki” uczestniczyły w zawodach zorganizowanych specjalnie na Europejski Tydzień Sportu. Dzieci brały udział w 4 konkurencjach, uczyły się rywalizacji, współpracowały w grupach/drużynach. Na zakończenie zawodów każda grupa otrzymała Dyplom.  Po południu w takim samym turnieju udział wzięły starsze grupy z Naszego Przedszkola. W czwartek 30 maja dzieci z najmłodszej grupy „Krasnoludki” kolejny dzień aktywnie spędziły w siłowni Gym City gdzie zaprosiła grupę jedna z Mama. W siłowni przywitała i oprowadziła dzieci trenerka Pani Olga, która pokazała siłownię, pokazała sprzęty i troszkę o nich opowiedziała. Następnie przeprowadziła z dziećmi różne zabawy i ćwiczenia. Na koniec dzieci otrzymały dyplom sportowca.   Tego dnia inne grupy z Przedszkola wzięły udział w Pociągu. 31 maja był ostatnim dniem Europejskiego Tygodnia Sportu. Ten dzień każda z grup spędziła aktywnie na wycieczkach. Młodsze grupy udały się do Galin, a starsze do Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego.