EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU w naszym przedszkolu

Już po raz kolejny w naszym przedszkolu obchodzony był ,,Europejski  tydzień sportu”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu przez dzieci i dorosłych. Zorganizowaliśmy szereg działań promujących aktywność ruchową.W poniedziałek wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w aerobiku prowadzonym przez Natalię Kędzior instruktorkę z Klubu Wojskowego 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Pogoda była sprzyjająca, więc niezwłocznie po spotkaniu w ogrodzie zaczęło się. Zabawa przy energetycznej muzyce dostarczyła dzieciom wiele radości i wszyscy świetnie się bawili. We wtorek i w środę zorganizowaliśmy zawody sportowe. 6 czerwca rywalizowały ze sobą dzieci starsze z grup ,,Jeżyki”, ,,Pszczółki”, ,,Wiewióreczki” i ,,Skrzaty”. Wszystkie przedszkolaki  były przygotowane i bardzo dobrze dawały sobie radę w różnych konkurencjach. 7 czerwca do zawodów przystąpiły maluszki z grup ,,Biedroneczki”, ,,Misie” i ,,Krasnoludki” i okazało się, że rywalizacja dzieci młodszych była równie zacięta jak u starszaków podczas przewlekania się przez szarfę, slalomu czy rzutów do celu. Na koniec zawodów wszystkie grupy otrzymywały dyplomy i bawiły się przy muzyce. W czwartek przyszedł czas na ,,Bieg Dwójeczki”, który się odbył w ramach ,,Festynu rodzinnego” Do biegu zachęciliśmy zarówno dzieci jaki i rodziców, a każdy kto ukończył bieg wokół jeziorka przy naszym przedszkolu otrzymał piękny dyplom. Na zakończenie ,,Europejskiego tygodnia sportu” odbyła się Spartakiada sportowa z zaprzyjaźnioną klasą ,,0” ze Szkoły Podstawowej nr 3. Reprezentanci szkoły rywalizowali w naszym ogrodzie zarówno z dziećmi z grupy ,,Pszczółki” jak i z grupy ,,Jeżyki” w slalomie między pachołkami z piłką lekarską, biegiem z woreczkiem na głowie, omijaniu i przeskakiwaniu różnych przeszkód. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia zwycięzców spartakiady. Była to wspaniałe zabawy rozwijające zwinność , spryt oraz uczące dzieci zasad zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że swoimi działaniami zachęcimy wszystkich do podejmowania jak najczęściej różnorodnej aktywności ruchowej.

Aerobik w ogrodzie

Zawody Sportowe – Skrzaty, Wiewióreczki, Pszczółki i Jeżyki