Europejski Tydzień Kodowania…

Grupa Wiewióreczki wzięła udział w Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach, której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Jest to największe programistyczne wydarzenie w Europie. Dzieci wykonały dziesięć zadań/ maximum/ z konkursu „Cała polska Programuje” związanych z kodowaniem, bawiąc się przy tym i ucząc. Dzieci rozwijały logiczne algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejścia do stawianych problemów, kreatywność.  Kształtowały umiejętność pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań. Tworząc plakat „Jestem bezpieczny w sieci” uczyły się świadomego korzystania z Internetu, twórczego wykorzystania go w codziennym życiu.