Ekologiczny bal jesieni

7 listopada w naszym przedszkolu odbył się „Ekologiczny Bal Jesieni” zrealizowany w ramach programu „Przyjaciele natury”.
Wszystkie przedszkolaki pięknie przebrane w ekologiczne, jesienne stroje zebrały się w jednej sali aby piosenką  zaprosić na bal Panią Jesień.
Kolorowa Pani Jesień, która przybyła na bal siadła na jesiennym tronie i zadawała dzieciom pytania, zagadki na temat ekologii, prosiła dzieci o szanowanie przyrody i wspólnie z dziećmi bawiła się przy jesiennych piosenkach.
Podczas balu dzieci z grupy V  przedstawiły incsenizację pt. „Na straganie”. Przedstawienie to bardzo podobało się przedszkolakom.
Wszystkie grupy prezentowały swoje ekologiczne, jesienne stroje maszerując przez środek sali.
Pani Jesień podziękowała dzieciom za wspaniały bal i pożegnała się. Podczas tego balu dzieci mogły się przekonać, że jesień jest kolorową i radosną porą roku.
Celem jesiennego balu było zainteresowanie dzieci i rodziców ochroną natury poprzez zabawę. Rodzice wraz z dziećmi przygotowywali na bal ekologiczne, jesienne stroje oraz warzywne kukiełki.
W grupie dzieci 3-letnich „warzywne cudaczki” zostały wykonane podczas warsztatów z rodzicami pt. „Dzień Marchewki”, których celem było promowanie spożywania warzyw i owoców, jako darów natury, na przykładzie marchewki.
Te piękne warzywne kukiełki cieszyły oczy wszystkich i były ozdobą naszego przedszkola.