Ekologiczne warsztaty z rodzicami w grupie ,,Krasnoludki”

Dnia 05.03.2020 r. odbyły się w grupie ,,Krasnoludki” warsztaty z rodzicami pt: ,,Coś z niczego” czyli tworzenie zabawek z ,,nieużytków” w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Na początku spotkania przedszkolaki pochwaliły się swoją wiedzą zdobytą w przedszkolu  i sprawdziły wiedzę naszych gości na temat segregacji odpadów oraz dbania o środowisko naturalne, były również  wspólne zabawy z wykorzystaniem ,,nieużytków”.  Dużą frajdę sprawiło dzieciom wykonanie z uczestnikami spotkania zabawek z odpadów. Pomysłowość w tworzeniu była ogromna, powstały zwierzęta: smoki, sowy, żaby oraz roboty, samochody i wiele innych zabawek. Z wykonanych prac powstała wystawa w holu przedszkola by wszyscy mogli podziwiać wykonane prace. Celem zajęcia było ukazanie możliwości wykorzystania odpadów do tworzenia różnorodnych zabawek oraz radość ze wspólnego działania i spędzenia czasu. Dzięki zrealizowanemu zajęciu dzieci posiadły poczucie współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego i wiedzę, jakie działania należy podejmować, aby zapobiegać zanieczyszczeniu naszej planety.