Dzień Ziemi…

,,Jesteśmy przyjaciółmi przyrody” – ,, Światowy Dzień Ziemi”w naszym przedszkolu

,,Światowy Dzień Ziemi” jest to największe ekologiczne święto,   w naszym przedszkolu obchodziliśmy go kilka dni . Dzieci uczestniczyły w patrolu ekologicznym wokół przedszkola, wzięły udział w  spotkaniu z panią Agnieszką Zadrożyńską  z ZGO, która przypomniała dzieciom zasady segregacji śmieci- kolory pojemników  i co można a czego nie można do nich wrzucać. Działania te zostały zakończone uroczystością ,,Dnia Ziemi”  która odbyła się 23.04.2018  o godzinie 10.00.  W tym dniu  królowały w przedszkolu  kolory ziemi dzieci ubrane były na zielono, niebieski, żółto, czerwono, szaro. Odwiedziła  nas również ,,Matka natura” , która poprosiła o pomoc w zachęceniu  wszystkich ludzi do  dbania o środowisko. Przedszkolaki  ze wszystkich grup prezentowały się w układach słowno-muzycznych przygotowanych na tę  okazję: ,,Skrzaty” prezentowały się w piosence ,,Ziemia wyspa zielona” ,przedszkolaki z grupy ,,Jeżyki” zaprezentowały się w ”Ekologicznej piosence”  ,  o czystej wodzie śpiewały dzieci z grupy ,,Wiewiórki” i ,,Pszczółki” , ,,Krasnoludki” utrwaliły  wszystkim zasady segregacji śmieci, a ,,Misie” i ,,Biedronki” – przypomniały jak należy dbać o środowisko i sprzątać  świat,  rozwiązywały zadania i zagadki dotyczące ekologii i ochrony środowiska.  ,,Matka Natura” była dumna z wiadomości jakie posiadają dzieci z zakresu ekologii, pomogła w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego  ogłoszonego  w przedszkolu ,Jesteśmy przyjaciółmi ziemi”, każdy uczestnik otrzymał dyplom  i nagrody ufundowane przez pana Starostę Powiatu Bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego.  Na koniec dzieci złożyły  przyrzeczenie ,,Przyjaciół przyrody” oraz obiecały dbać o ziemię i  zachęcać do tego inne dzieci i dorosłych  za pomocą ulotek, które przyniosła  ,,Matka natura. Wyrażamy nadzieję, że ta uroczystość  na długo pozostanie w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi ciekawość światem a także uzmysłowi nam wszystkim,  że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat.              Działania ekologiczne również  na stałe wpisane są w działalność naszej placówki poprzez systematyczne zbieranie makulatury, zużytych baterii , płyt CD, plastikowych nakrętek co wpływa na kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa.

Krystyna Sekita