Dzień zielony

Dzień 23. 03.09 był ?Dniem zielonym? w naszym przedszkolu. Dzieci i nauczycielki w tym dniu obowiązywał zielony kolor ubioru-kolor przyjazny środowisku.

Dzieci w tym dniu wykonywały zdrowe, zielone posiłki- owocową sałatkę, owocowe koreczki.

W tym dniu poszukiwaliśmy tego koloru w ubiorze dzieci. Ileż było śmiechu, radości przy pokazywaniu swojej garderoby. Później wyruszyliśmy na ?poszukiwanie zielonego koloru?.

Podczas tej zabawy dzieci zbierały przedmioty w tym kolorze, a na sygnał wracały i układały swoje zbiory do kolorowych obręczy. Wygrywał ten, kto zebrał ich najwięcej.

Podczas tego dnia proponowaliśmy dzieciom rozmaite działania plastyczne: lepienie z plasteliny dowolnych przedmiotów w zielonym kolorze, malowanie farbami na zielony kolor. W tym dniu nie zabrakło również zabaw konstrukcyjnych. Na dywanie powstawały z klocków zielone budowle. Zielonego dnia wykorzystywano w ćwiczeniach gimnastycznych zielone krążki i szarfy.

Przedszkolaki piły w tym dniu zielony napój o smaku kiwi a także wykonały czapeczki w kształcie zielonych żabek.

Dzieci z grupy III podjęły się również ułożenia zielonego jadłospisu. Był to dzień, który wszystkim przedszkolakom bardzo się podobał. Na pewno powtórzymy go jeszcze.