DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ

DZIEŃ  ZDROWIA  JAMY  USTNEJ  W  NASZYM  PRZEDSZKOLU

Starania o kształtowanie nawyków higienicznych u dzieci rozpoczynamy od pierwszego dnia pobytu w przedszkolu. Poprzez pokaz, objaśnienia oraz samodzielne działanie dzieci dość szybko wdrażają się do samodzielnego wykonywania czynności higienicznych. Przedszkolaki wiedzą kiedy należy umyć ręce i uwielbiają myć zęby, a jama ustna doczekała się nawet swojego święta w przedszkolu. Ponieważ 21 marca tradycyjnie już witamy wiosnę dlatego przedszkolny Dzień Zdrowia Jamy Ustnej zorganizowaliśmy tydzień wcześniej.                                                                              Każda grupa przygotowała wierszyk, piosenkę lub inscenizację związaną tematycznie z obchodzonym świętem i w poniedziałek zaprezentowała się zaproszonej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bartoszycach pani Justynie Kowalkowskiej oraz swoim kolegom. Wysłuchaliśmy więc wierszy ,,U dentysty”, ,,Dbaj o ząbki”, ,,Pastusiowa piosenka” oraz ,,…O zęby trzeba dbać” i piosenek ,,Śnieżnobiały uśmiech”, ,,Myj zęby” i ,,Zdrowy uśmiech”. Obejrzeliśmy również inscenizacje ,,Żwirek i Muchomorek” oraz ,,Horror o nieumytych zębach”. Na zakończenie uroczystości pani Justyna sprawdziła również wiedzę pań nauczycielek na temat utrzymywania w czystości jamy ustnej. Każdy z uczestników zasłużył więc na pochwałę.                                                                                                          Przedszkolaki miały kolejną okazję zaprezentowania swoich wspaniałych umiejętności oraz utrwaliły wiadomości na temat higieny w przyjemny dla każdego sposób.