Dzień Przedszkolaka w grupie ” Pszczółki”

Pszczółki czy Indianie!- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie 6- latków.

W dniu 21 września uroczyści obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. „Pszczółki zostały zaproszone do indiańskiej wioski. Dzieci dowiedziały sie kim byli Indianie. W jaki sposób się witali, jakie były ich zwyczaje. W mistrzowski sposób dzieci zdobywały indiański sprawności. Tropiły zwierzęta. Polowały na bizony, rzucając strzałami do celu. Odczytywały dymne sygnały. Zaklinały deszcz, improwizowanym tańcem z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Miały możliwość posiedzieć w tipi oraz w wyobraźni galopować na rączym rumaku. Indiańskim okrzykom radości nie było końca. Zabawę zakończyła ceremonia nadania dzieciom indiańskich imion. Zwięczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, przygotowany przez Radę rodziców.

Małgorzata michałowska- Kuźmowicz